Vishay/Vitramon CDR32BP5R1BCZMAT
CDR32BP5R1BCZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP5R1BCZMAT
Brief Description
CAP CER 5.1PF 100V BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP5R1BCZMAT.pdf
Availability of CDR32BP5R1BCZMAT
QUANTITY
CDR32BP5R1BCZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP5R1BCZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP5R1BCZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP5R1BCZMAT
Related LinksCDR32BP5, CDR32BP5R1BCZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP5R1BCZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP5R1BCZMAT
PILOT LIGHT 12V LED ROUND WHITE datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 360MHZ 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 5PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 170A PLUS220-S datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 0.4MM 70POS DUAL SMD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M25 NYLON 102MM datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 24POS GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.11UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf