Vishay/Vitramon CDR32BP5R6BDZSAT
CDR32BP5R6BDZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP5R6BDZSAT
Brief Description
CAP CER 5.6PF 100V BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP5R6BDZSAT.pdf
Availability of CDR32BP5R6BDZSAT
QUANTITY
CDR32BP5R6BDZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP5R6BDZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP5R6BDZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP5R6BDZSAT
Related LinksCDR32BP5, CDR32BP5R6BDZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP5R6BDZSAT Details Description
Related parts for CDR32BP5R6BDZSAT
TRANS NPN 32V 0.5A SOT-23 datasheet.pdf
METRAL HYB HSG 12MM FEM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
ANVIL SPACER datasheet.pdf
EXPLOSIONPROOF LIMIT SWES LSX datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
KEYPAD BUTTON datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.1A 230 MOHM TH datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf