Vishay/Vitramon CDR32BP620BKZSAT
CDR32BP620BKZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP620BKZSAT
Brief Description
CAP CER 62PF 100V 10% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP620BKZSAT.pdf
Availability of CDR32BP620BKZSAT
QUANTITY
CDR32BP620BKZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP620BKZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP620BKZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP620BKZSAT
Related LinksCDR32BP6, CDR32BP620BKZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP620BKZSAT Details Description
Related parts for CDR32BP620BKZSAT
IC ARM7 MCU RAM 16K 180TFBGA datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 68 OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 1ROW R/A 26POS datasheet.pdf
LATCH HANDLE PADLOCKING 1PT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CBL USB MICRO A MALE-A MALE 1M datasheet.pdf
CONN HEADER 76POS GOLD SMD datasheet.pdf
QSFP-QSFP QDR 4CH LSZH OM2+ 29M datasheet.pdf
LIGHT PIPE 1MM 21.5" 4MM DIA datasheet.pdf