Vishay/Vitramon CDR32BP680BJZRAT
CDR32BP680BJZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP680BJZRAT
Brief Description
CAP CER 68PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP680BJZRAT.pdf
Availability of CDR32BP680BJZRAT
QUANTITY
CDR32BP680BJZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP680BJZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP680BJZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP680BJZRAT
Related LinksCDR32BP6, CDR32BP680BJZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP680BJZRAT Details Description
Related parts for CDR32BP680BJZRAT
RES SMD 68K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CABLE TIE BARB TY 120LB 27.5" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS .100 SGL STR SMD datasheet.pdf
SENSOR 15PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
2P CONNECTOR HOUSING datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 102 TYPE D 29POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP POLY 82UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN RECPT datasheet.pdf
DIODE ZENER 6V 5W DO201 datasheet.pdf