Vishay/Vitramon CDR32BP681BFZSAT
CDR32BP681BFZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP681BFZSAT
Brief Description
CAP CER 680PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP681BFZSAT.pdf
Availability of CDR32BP681BFZSAT
QUANTITY
CDR32BP681BFZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP681BFZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP681BFZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP681BFZSAT
Related LinksCDR32BP6, CDR32BP681BFZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP681BFZSAT Details Description
Related parts for CDR32BP681BFZSAT
TRANS NPN 150MA 15V 7GHZ SOT223 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE PIN datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
SW GUARD LOCK 2NC+2NC 24VDC 120V datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE 125V ALARM 12A datasheet.pdf
RES 69K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.6-5.5V 66W datasheet.pdf