Vishay/Vitramon CDR32BP750BJZPAT
CDR32BP750BJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP750BJZPAT
Brief Description
CAP CER 75PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP750BJZPAT.pdf
Availability of CDR32BP750BJZPAT
QUANTITY
CDR32BP750BJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP750BJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP750BJZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP750BJZPAT
Related LinksCDR32BP7, CDR32BP750BJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP750BJZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP750BJZPAT
RES 16.2K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 58POS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
HEAT SINK LED BLACK BRIDGELUX datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 8POS SNGL SMD datasheet.pdf
WE-CBF SMD EMI SUPP FERRITE BEAD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 200MW SOD323 datasheet.pdf