Vishay/Vitramon CDR32BP750BJZRAT
CDR32BP750BJZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP750BJZRAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 75PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP750BJZRAT.pdf
Availability of CDR32BP750BJZRAT
QUANTITY
CDR32BP750BJZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP750BJZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP750BJZRAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP750BJZRAT
Related LinksCDR32BP7, CDR32BP750BJZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP750BJZRAT Details Description
Related parts for CDR32BP750BJZRAT
CONN HEADER 3POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
IC LDO REG SMART DUAL 3V 16-SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.5A 350VAC 140VDC datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 887K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 200MA 1.65 OHM datasheet.pdf
RES 4.5K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C 8CH 100BGA datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf