Vishay/Vitramon CDR32BP7R5BDZSAT
CDR32BP7R5BDZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP7R5BDZSAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 7.5PF 100V BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP7R5BDZSAT.pdf
Availability of CDR32BP7R5BDZSAT
QUANTITY
CDR32BP7R5BDZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP7R5BDZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP7R5BDZSAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.5pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP7R5BDZSAT
Related LinksCDR32BP7, CDR32BP7R5BDZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP7R5BDZSAT Details Description
Related parts for CDR32BP7R5BDZSAT
IC MPU/RESET CIRC 2.50V SC70-4 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 100MHZ 24QSOP datasheet.pdf
ADM26T/AE26G/ADM26T datasheet.pdf
OSC XO 66.6667MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A 6HSON datasheet.pdf
IC PC PWR SPLY SUPERVISOR 14SOIC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 12A TO252 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 11UH 155MA 2.7 OHM TH datasheet.pdf