Vishay/Vitramon CDR32BP820BFZPAT
CDR32BP820BFZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP820BFZPAT
Brief Description
CAP CER 82PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP820BFZPAT.pdf
Availability of CDR32BP820BFZPAT
QUANTITY
CDR32BP820BFZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP820BFZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP820BFZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP820BFZPAT
Related LinksCDR32BP8, CDR32BP820BFZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP820BFZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP820BFZPAT
JUMPER-H2728TR/C2065L/H2728TR12" datasheet.pdf
CABLE N/N 48" RG-8 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
RES SMD 277 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 383 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 93POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TV 37C 37#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
3300UF 40V 25X30MM 85C 12000H datasheet.pdf