Vishay/Vitramon CDR32BP821BFZSAT
CDR32BP821BFZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP821BFZSAT
Brief Description
CAP CER 820PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP821BFZSAT.pdf
Availability of CDR32BP821BFZSAT
QUANTITY
CDR32BP821BFZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP821BFZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP821BFZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)