Vishay/Vitramon CDR32BP910BJZSAT
CDR32BP910BJZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP910BJZSAT
Brief Description
CAP CER 91PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP910BJZSAT.pdf
Availability of CDR32BP910BJZSAT
QUANTITY
CDR32BP910BJZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP910BJZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP910BJZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP910BJZSAT
Related LinksCDR32BP9, CDR32BP910BJZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP910BJZSAT Details Description
Related parts for CDR32BP910BJZSAT
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 78.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC BUFFER CLK 9OUT 3.3V 16-TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28UQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 63MM datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
OSC MEMS 150.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC FLASH SER 8MB 50MHZ SPI 8TDFN datasheet.pdf