Vishay/Vitramon CDR32BX333AKZSAT
CDR32BX333AKZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BX333AKZSAT
Brief Description
CAP CER 0.033UF 50V 10% BX 1206
Datasheet Download
CDR32BX333AKZSAT.pdf
Availability of CDR32BX333AKZSAT
QUANTITY
CDR32BX333AKZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BX333AKZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BX333AKZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BX333AKZSAT
Related LinksCDR32BX3, CDR32BX333AKZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BX333AKZSAT Details Description
Related parts for CDR32BX333AKZSAT
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
CONN RECEPT 24POS R/A PCB PRSFT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 75A TO220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CHOKE COMPENSATED 2MH 16A DUAL datasheet.pdf
SWITCH PB ILLUM FLUSH LEN SQ WHT datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.1A SYNC 8DFN datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 4A 1206-8 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W +/-24V 21MA OUT datasheet.pdf