Vishay/Vitramon CDR32BX822BKZSAT
CDR32BX822BKZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BX822BKZSAT
Brief Description
CAP CER 8200PF 100V 10% BX 1206
Datasheet Download
CDR32BX822BKZSAT.pdf
Availability of CDR32BX822BKZSAT
QUANTITY
CDR32BX822BKZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BX822BKZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BX822BKZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BX822BKZSAT
Related LinksCDR32BX8, CDR32BX822BKZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BX822BKZSAT Details Description
Related parts for CDR32BX822BKZSAT
CIR BRKR THRM 6A 240VAC 48VDC datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 36TQFN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 60A TO263 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 90.7 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 900KHZ 14TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf