Vishay/Vitramon CDR32BX822BMZPAT
CDR32BX822BMZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BX822BMZPAT
Brief Description
CAP CER 8200PF 100V 20% BX 1206
Datasheet Download
CDR32BX822BMZPAT.pdf
Availability of CDR32BX822BMZPAT
QUANTITY
CDR32BX822BMZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BX822BMZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BX822BMZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BX822BMZPAT
Related LinksCDR32BX8, CDR32BX822BMZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BX822BMZPAT Details Description
Related parts for CDR32BX822BMZPAT
FILTER LINE 1MH 15A VERTICAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 15V 20A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 240MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2.9MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP FILM 6200PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
RES 8.2 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf