Vishay/Vitramon CDR32BX822BMZSAT
CDR32BX822BMZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BX822BMZSAT
Brief Description
CAP CER 8200PF 100V 20% BX 1206
Datasheet Download
CDR32BX822BMZSAT.pdf
Availability of CDR32BX822BMZSAT
QUANTITY
CDR32BX822BMZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BX822BMZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BX822BMZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BX822BMZSAT
Related LinksCDR32BX8, CDR32BX822BMZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BX822BMZSAT Details Description
Related parts for CDR32BX822BMZSAT
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS TIN datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SPI 170MSPS 40QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
OVAL STUD MOUNT 6.89"L BLACK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf