Vishay/Vitramon CDR33BP152BFZPAT
CDR33BP152BFZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR33BP152BFZPAT
Brief Description
CAP CER 1500PF 100V 1% BP 1210
Datasheet Download
CDR33BP152BFZPAT.pdf
Availability of CDR33BP152BFZPAT
QUANTITY
CDR33BP152BFZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR33BP152BFZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR33BP152BFZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR33BP152BFZPAT
Related LinksCDR33BP1, CDR33BP152BFZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR33BP152BFZPAT Details Description
Related parts for CDR33BP152BFZPAT
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 24V datasheet.pdf
IC DAC 16BIT 3.3V 500MSPS 68-QFN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BLACK 5000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 18.16MM datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE SKT datasheet.pdf