Vishay/Vitramon CDR33BP152BJZPAT
CDR33BP152BJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR33BP152BJZPAT
Brief Description
CAP CER 1500PF 100V 5% BP 1210
Datasheet Download
CDR33BP152BJZPAT.pdf
Availability of CDR33BP152BJZPAT
QUANTITY
CDR33BP152BJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR33BP152BJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR33BP152BJZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR33BP152BJZPAT
Related LinksCDR33BP1, CDR33BP152BJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR33BP152BJZPAT Details Description
Related parts for CDR33BP152BJZPAT
XFRMR LAMINATED 7VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC COUNTER BIN 8BIT REG 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
SNSW 5A .110 NONE datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X6S 1206 datasheet.pdf
RES 208 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 95.3 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 1000MM 0.81 datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 200V 3A SOD64 datasheet.pdf