Vishay/Vitramon CDR33BP152BKZRAT
CDR33BP152BKZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR33BP152BKZRAT
Brief Description
CAP CER 1500PF 100V 10% BP 1210
Datasheet Download
CDR33BP152BKZRAT.pdf
Availability of CDR33BP152BKZRAT
QUANTITY
CDR33BP152BKZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR33BP152BKZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR33BP152BKZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR33BP152BKZRAT
Related LinksCDR33BP1, CDR33BP152BKZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR33BP152BKZRAT Details Description
Related parts for CDR33BP152BKZRAT
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16TSSOP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 30MA SMINI2 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS VERT GOLD datasheet.pdf
CA,62.5,24F,OFNP,MPO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 47 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 2.33A 100 MOHM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 150V 3A SMAFLAT datasheet.pdf
04 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 10V X7R 1206 datasheet.pdf