Vishay/Vitramon CDR33BP182BFZMAT
CDR33BP182BFZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR33BP182BFZMAT
Brief Description
CAP CER 1800PF 100V 1% BP 1210
Datasheet Download
CDR33BP182BFZMAT.pdf
Availability of CDR33BP182BFZMAT
QUANTITY
CDR33BP182BFZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR33BP182BFZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR33BP182BFZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1800pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR33BP182BFZMAT
Related LinksCDR33BP1, CDR33BP182BFZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR33BP182BFZMAT Details Description
Related parts for CDR33BP182BFZMAT
CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
SW ROLLER SPDT 3A QC TERM 125V datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38MM 230VAC TERM datasheet.pdf
RES SMD 3.6 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf