Vishay/Vitramon CDR33BP222BKZSAT
CDR33BP222BKZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR33BP222BKZSAT
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V 10% BP 1210
Datasheet Download
CDR33BP222BKZSAT.pdf
Availability of CDR33BP222BKZSAT
QUANTITY
CDR33BP222BKZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR33BP222BKZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR33BP222BKZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR33BP222BKZSAT
Related LinksCDR33BP2, CDR33BP222BKZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR33BP222BKZSAT Details Description
Related parts for CDR33BP222BKZSAT
CONN HEADER .100 SNGL R/A 24POS datasheet.pdf
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 16SOIC datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.11A 89 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
NON-PRINTABLE OVERLAMINATE 9 datasheet.pdf
CAP FILM 0.013UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf
500 MHz Four-Quadrant Multiplier IC datasheet.pdf