Vishay/Vitramon CDR33BP272AFZPAT
CDR33BP272AFZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR33BP272AFZPAT
Brief Description
CAP CER 2700PF 50V 1% BP 1210
Datasheet Download
CDR33BP272AFZPAT.pdf
Availability of CDR33BP272AFZPAT
QUANTITY
CDR33BP272AFZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR33BP272AFZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR33BP272AFZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2700pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR33BP272AFZPAT
Related LinksCDR33BP2, CDR33BP272AFZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR33BP272AFZPAT Details Description
Related parts for CDR33BP272AFZPAT
IDC CABLE - MKC34A/MC34M/MKC34A datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 350MA 1.53 OHM datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 250A AC/DC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf