Vishay/Vitramon CDR33BP272AFZRAT
CDR33BP272AFZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR33BP272AFZRAT
Brief Description
CAP CER 2700PF 50V 1% BP 1210
Datasheet Download
CDR33BP272AFZRAT.pdf
Availability of CDR33BP272AFZRAT
QUANTITY
CDR33BP272AFZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR33BP272AFZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR33BP272AFZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2700pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR33BP272AFZRAT
Related LinksCDR33BP2, CDR33BP272AFZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR33BP272AFZRAT Details Description
Related parts for CDR33BP272AFZRAT
SENSOR INTEG SILICON PRESSURE datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 3GHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 210 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
BEAD FERRITE 1200 OHM 100MA 3216 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 25V 25A DO4 datasheet.pdf
LABEL COMPONENT ADH datasheet.pdf
350 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
680UF 6.3V 12.5X26.5 105C RAD datasheet.pdf