Vishay/Vitramon CDR33BP302AJZRAT
CDR33BP302AJZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR33BP302AJZRAT
Brief Description
CAP CER 3000PF 50V 5% BP 1210
Datasheet Download
CDR33BP302AJZRAT.pdf
Availability of CDR33BP302AJZRAT
QUANTITY
CDR33BP302AJZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR33BP302AJZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR33BP302AJZRAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR33BP302AJZRAT
Related LinksCDR33BP3, CDR33BP302AJZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR33BP302AJZRAT Details Description
Related parts for CDR33BP302AJZRAT
CAP TANT 68UF 35V 20% 2924 datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC OFFLINE SW PWM OCP OVP 12EDIP datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 5KV N2200 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
RES SMD 825K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 787K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 3.5A 12W datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf
RES 110 OHM 13W 5% AXIAL datasheet.pdf