Vishay/Vitramon CDR33BP302AKZMAT
CDR33BP302AKZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR33BP302AKZMAT
Brief Description
CAP CER 3000PF 50V 10% BP 1210
Datasheet Download
CDR33BP302AKZMAT.pdf
Availability of CDR33BP302AKZMAT
QUANTITY
CDR33BP302AKZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR33BP302AKZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR33BP302AKZMAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR33BP302AKZMAT
Related LinksCDR33BP3, CDR33BP302AKZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR33BP302AKZMAT Details Description
Related parts for CDR33BP302AKZMAT
RES SMD 976 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 4.7K OHM SMD 0402 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 12-36V 1.4A datasheet.pdf
RES 84.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 5VOUT 75W datasheet.pdf
SENSOR PRES 1PSI DIFF 5V SMT datasheet.pdf
FIXED IND 75UH 3.9A 60 MOHM TH datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 98 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf