Vishay/Vitramon CDR33BP332AKZRAT
CDR33BP332AKZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR33BP332AKZRAT
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V 10% BP 1210
Datasheet Download
CDR33BP332AKZRAT.pdf
Availability of CDR33BP332AKZRAT
QUANTITY
CDR33BP332AKZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR33BP332AKZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR33BP332AKZRAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR33BP332AKZRAT
Related LinksCDR33BP3, CDR33BP332AKZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR33BP332AKZRAT Details Description
Related parts for CDR33BP332AKZRAT
TRANS NPN 45V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS PANEL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANTENNA 3DB-MEG 2.4-2.5GHZ datasheet.pdf
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X8L 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 3.81MM datasheet.pdf
OSC XO 4.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf