Vishay/Vitramon CDR33BX104AKZMAT
CDR33BX104AKZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR33BX104AKZMAT
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V 10% BX 1210
Datasheet Download
CDR33BX104AKZMAT.pdf
Availability of CDR33BX104AKZMAT
QUANTITY
CDR33BX104AKZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR33BX104AKZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR33BX104AKZMAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR33BX104AKZMAT
Related LinksCDR33BX1, CDR33BX104AKZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR33BX104AKZMAT Details Description
Related parts for CDR33BX104AKZMAT
TVS DIODE 43VWM 76.7VC SMA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CTRLR PWM 2PHASE BUCK 32-QFN datasheet.pdf
RES SMD 7.87KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .254M 26POS datasheet.pdf
10CT PICOFLEX 150MM LONG datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 4SMD datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf