Vishay/Vitramon CDR33BX153BKZRAT
CDR33BX153BKZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR33BX153BKZRAT
Brief Description
CAP CER 0.015UF 100V 10% BX 1210
Datasheet Download
CDR33BX153BKZRAT.pdf
Availability of CDR33BX153BKZRAT
QUANTITY
CDR33BX153BKZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR33BX153BKZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR33BX153BKZRAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR33BX153BKZRAT
Related LinksCDR33BX1, CDR33BX153BKZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR33BX153BKZRAT Details Description
Related parts for CDR33BX153BKZRAT
RES SMD 154 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.120" datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V CH 0805 datasheet.pdf
CONN HOUSING 20POS 2.54MM DUAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 49POS THRUHL datasheet.pdf