Vishay/Vitramon CDR33BX153BMZMAT
CDR33BX153BMZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR33BX153BMZMAT
Brief Description
CAP CER 0.015UF 100V 20% BX 1210
Datasheet Download
CDR33BX153BMZMAT.pdf
Availability of CDR33BX153BMZMAT
QUANTITY
CDR33BX153BMZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR33BX153BMZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR33BX153BMZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR33BX153BMZMAT
Related LinksCDR33BX1, CDR33BX153BMZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR33BX153BMZMAT Details Description
Related parts for CDR33BX153BMZMAT
CAP TANT 47UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 68K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - micro B 2.0 5 Position Board Cutout, Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 43-71V 1.04A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 4SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 3W DO216AA datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 3.5KV 250MA DO204 datasheet.pdf