Vishay/Vitramon CDR33BX183BMZPAT
CDR33BX183BMZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR33BX183BMZPAT
Brief Description
CAP CER 0.018UF 100V 20% BX 1210
Datasheet Download
CDR33BX183BMZPAT.pdf
Availability of CDR33BX183BMZPAT
QUANTITY
CDR33BX183BMZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR33BX183BMZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR33BX183BMZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.018µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR33BX183BMZPAT
Related LinksCDR33BX1, CDR33BX183BMZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR33BX183BMZPAT Details Description
Related parts for CDR33BX183BMZPAT
IC VREF SERIES 2.5V 8SO datasheet.pdf
CHASSIS ALUM NAT 5"L X 13.5"W datasheet.pdf
IC 2.25V SUPPLY MON SC-70-5 datasheet.pdf
IC TXRX RS232 5V ESD PROT 16DIP datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER datasheet.pdf
RES 715K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN SL IDT OPT D GOLD 4POS datasheet.pdf