Vishay/Vitramon CDR33BX393AKZPAT
CDR33BX393AKZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR33BX393AKZPAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.039UF 50V 10% BX 1210
Datasheet Download
CDR33BX393AKZPAT.pdf
Availability of CDR33BX393AKZPAT
QUANTITY
CDR33BX393AKZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR33BX393AKZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR33BX393AKZPAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR33
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.039µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR33BX393AKZPAT
Related LinksCDR33BX3, CDR33BX393AKZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR33BX393AKZPAT Details Description
Related parts for CDR33BX393AKZPAT
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC LI-ION BATT PROTECT 8-MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 250UF 16V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
D SUB FE ANG 3W3C_SMC_50 W_PL3_A datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS PNL MNT SKT CRMP datasheet.pdf
26500 12C 12#12 S BY RECP WC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 10A datasheet.pdf