Vishay/Vitramon CDR34BP103AKZSAT
CDR34BP103AKZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP103AKZSAT
Brief Description
CAP CER 10000PF 50V 10% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP103AKZSAT.pdf
Availability of CDR34BP103AKZSAT
QUANTITY
CDR34BP103AKZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP103AKZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP103AKZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP103AKZSAT
Related LinksCDR34BP1, CDR34BP103AKZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP103AKZSAT Details Description
Related parts for CDR34BP103AKZSAT
D2 5/3 1 = 100PCS datasheet.pdf
PLUG 5-15 NEMA HI-IMPACT 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS PIN datasheet.pdf
BLZP 5.00/20/270LH SN OR BX datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 3W DO216AA datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 360POS GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Surface Mount Solder datasheet.pdf
BATTERY LITHIUM 3V 3.4MAH COIN datasheet.pdf
TV 12C 8#20 4#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf