Vishay/Vitramon CDR34BP222BKZMAT
CDR34BP222BKZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP222BKZMAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V 10% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP222BKZMAT.pdf
Availability of CDR34BP222BKZMAT
QUANTITY
CDR34BP222BKZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP222BKZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP222BKZMAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR34
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP222BKZMAT
Related LinksCDR34BP2, CDR34BP222BKZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP222BKZMAT Details Description
Related parts for CDR34BP222BKZMAT
MOSFET N-CH 33V 62A TO-220 datasheet.pdf
PHONE JACK 1/4" 3-COND datasheet.pdf
LED WHITE 1 WATT 6500K ARRAY datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 4A 125VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 14A DPAK datasheet.pdf
LOCKWASHER INT 3/8 ST ZINC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 300MW SOT23 datasheet.pdf