Vishay/Vitramon CDR34BP242BFZMAT
CDR34BP242BFZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP242BFZMAT
Brief Description
CAP CER 2400PF 100V 1% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP242BFZMAT.pdf
Availability of CDR34BP242BFZMAT
QUANTITY
CDR34BP242BFZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP242BFZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP242BFZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2400pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP242BFZMAT
Related LinksCDR34BP2, CDR34BP242BFZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP242BFZMAT Details Description
Related parts for CDR34BP242BFZMAT
RES 6.8 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
KIT DEVELOPMENT FOR MT9M131 datasheet.pdf
SLEEVING 1 3/4" NATURAL 50' datasheet.pdf
RES 620 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 715K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T766 datasheet.pdf
OSC XO 68.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 10% 1000VDC datasheet.pdf