Vishay/Vitramon CDR34BP242BKZMAT
CDR34BP242BKZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP242BKZMAT
Brief Description
CAP CER 2400PF 100V 10% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP242BKZMAT.pdf
Availability of CDR34BP242BKZMAT
QUANTITY
CDR34BP242BKZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP242BKZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP242BKZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2400pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP242BKZMAT
Related LinksCDR34BP2, CDR34BP242BKZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP242BKZMAT Details Description
Related parts for CDR34BP242BKZMAT
IC MCU 8BIT 1.5KB OTP 18DIP datasheet.pdf
CABLE TIE GUN ADJ MEDICAL datasheet.pdf
IC RESET OD 4.1V 50MS 5SSOP datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
QKE HDR SS STR DP WRL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CABLE STR MALE-R/A MALE 12PS 12' datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 600W datasheet.pdf