Vishay/Vitramon CDR34BP272BFZSAT
CDR34BP272BFZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP272BFZSAT
Brief Description
CAP CER 2700PF 100V 1% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP272BFZSAT.pdf
Availability of CDR34BP272BFZSAT
QUANTITY
CDR34BP272BFZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP272BFZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP272BFZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2700pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP272BFZSAT
Related LinksCDR34BP2, CDR34BP272BFZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP272BFZSAT Details Description
Related parts for CDR34BP272BFZSAT
IC OPAMP VFB 70MHZ 8SO datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE BLUE CMP datasheet.pdf
SSR 25A BURST FIRE CONTRL POT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
RES 4.99M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf