Vishay/Vitramon CDR34BP272BJZPAT
CDR34BP272BJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP272BJZPAT
Brief Description
CAP CER 2700PF 100V 5% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP272BJZPAT.pdf
Availability of CDR34BP272BJZPAT
QUANTITY
CDR34BP272BJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP272BJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP272BJZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2700pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP272BJZPAT
Related LinksCDR34BP2, CDR34BP272BJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP272BJZPAT Details Description
Related parts for CDR34BP272BJZPAT
RES SMD 300 OHM 5% 35W DPAK datasheet.pdf
TRANS PNP 80V 10A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 150POS .050 SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 480 I/O 1136FCBGA datasheet.pdf
IC MCU 16/32B 768K FLASH 144LQFP datasheet.pdf
REMOVABLE RIGHT ANGLE MIRROR datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 79MM datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf