Vishay/Vitramon CDR34BP302BFZMAT
CDR34BP302BFZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP302BFZMAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3000PF 100V 1% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP302BFZMAT.pdf
Availability of CDR34BP302BFZMAT
QUANTITY
CDR34BP302BFZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP302BFZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP302BFZMAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR34
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3000pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP302BFZMAT
Related LinksCDR34BP3, CDR34BP302BFZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP302BFZMAT Details Description
Related parts for CDR34BP302BFZMAT
CONN HEADER .100 SINGL STR 8POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC INVERTER EIGHT 1INPUT 20SOIC datasheet.pdf
CONN FFC TOP 17POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM BTH 8XUHFM datasheet.pdf
DIPOL 136-150MHZ 2 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 820 OHM 14SOIC datasheet.pdf