Vishay/Vitramon CDR34BP332BFZSAT
CDR34BP332BFZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP332BFZSAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V 1% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP332BFZSAT.pdf
Availability of CDR34BP332BFZSAT
QUANTITY
CDR34BP332BFZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP332BFZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP332BFZSAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR34
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP332BFZSAT
Related LinksCDR34BP3, CDR34BP332BFZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP332BFZSAT Details Description
Related parts for CDR34BP332BFZSAT
IC MCU 8BIT 768B OTP 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.22 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 1.35M OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf