Vishay/Vitramon CDR34BP332BKZMAT
CDR34BP332BKZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP332BKZMAT
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V 10% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP332BKZMAT.pdf
Availability of CDR34BP332BKZMAT
QUANTITY
CDR34BP332BKZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP332BKZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP332BKZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP332BKZMAT
Related LinksCDR34BP3, CDR34BP332BKZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP332BKZMAT Details Description
Related parts for CDR34BP332BKZMAT
CONN HEADR BRKWAY .100 35POS STR datasheet.pdf
SWITCH MAGNETIC DIG 2.5V 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER .8MM 30POS SMD datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ/3.3V 0.9A SOT23 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
NEXT II G/P ST ZINC 254/164 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf