Vishay/Vitramon CDR34BP472BKZMAT
CDR34BP472BKZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP472BKZMAT
Brief Description
CAP CER 4700PF 100V 10% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP472BKZMAT.pdf
Availability of CDR34BP472BKZMAT
QUANTITY
CDR34BP472BKZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP472BKZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP472BKZMAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR34
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP472BKZMAT
Related LinksCDR34BP4, CDR34BP472BKZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP472BKZMAT Details Description
Related parts for CDR34BP472BKZMAT
IC MCU 8BIT 16KB OTP 80QFP datasheet.pdf
CABLE BNC MALE RG174/U 12FT datasheet.pdf
CAP ALUM 3800UF 350V SCREW datasheet.pdf
COVER FAN HOLE 4" BEIGE datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR MLX80105 OTP datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 1HV(5KV) PIN datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.0V datasheet.pdf