Vishay/Vitramon CDR34BP472BKZSAT
CDR34BP472BKZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP472BKZSAT
Brief Description
CAP CER 4700PF 100V 10% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP472BKZSAT.pdf
Availability of CDR34BP472BKZSAT
QUANTITY
CDR34BP472BKZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP472BKZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP472BKZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP472BKZSAT
Related LinksCDR34BP4, CDR34BP472BKZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP472BKZSAT Details Description
Related parts for CDR34BP472BKZSAT
RES SMD 390 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A 8WSON datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 100 OHM 10SIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 600VAC SCREW datasheet.pdf