Vishay/Vitramon CDR34BP512AFZPAT
CDR34BP512AFZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP512AFZPAT
Brief Description
CAP CER 5100PF 50V 1% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP512AFZPAT.pdf
Availability of CDR34BP512AFZPAT
QUANTITY
CDR34BP512AFZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP512AFZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP512AFZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5100pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP512AFZPAT
Related LinksCDR34BP5, CDR34BP512AFZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP512AFZPAT Details Description
Related parts for CDR34BP512AFZPAT
IC 4.55V SUPPLY MONITOR 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 16V SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 50PSIG 1/4NPT 20MA datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 37 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
LED ASSY 0.83" 5MM GRN DIFF WHT datasheet.pdf
KJB 13C 13#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf