Vishay/Vitramon CDR34BP622AJZPAT
CDR34BP622AJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP622AJZPAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 6200PF 50V 5% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP622AJZPAT.pdf
Availability of CDR34BP622AJZPAT
QUANTITY
CDR34BP622AJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP622AJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP622AJZPAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR34
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP622AJZPAT
Related LinksCDR34BP6, CDR34BP622AJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP622AJZPAT Details Description
Related parts for CDR34BP622AJZPAT
IC MCU 8BIT 768B OTP 28SDIP datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GATE DRVR 16SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC NVSRAM 64KBIT 40MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
0805 47K J62 B-4000 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 18POS .050 SMD datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 13 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
FUSE 125A 500V AC TAG datasheet.pdf