Vishay/Vitramon CDR34BP622AKZMAT
CDR34BP622AKZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP622AKZMAT
Brief Description
CAP CER 6200PF 50V 10% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP622AKZMAT.pdf
Availability of CDR34BP622AKZMAT
QUANTITY
CDR34BP622AKZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP622AKZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP622AKZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP622AKZMAT
Related LinksCDR34BP6, CDR34BP622AKZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP622AKZMAT Details Description
Related parts for CDR34BP622AKZMAT
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DRVR DECODE 8DIG 44-PLCC datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONN SOCKET 8POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
FIXED IND 500UH 1.5A 280 MOHM TH datasheet.pdf
REED RELAY 1 FORM A 24V TH datasheet.pdf