Vishay/Vitramon CDR34BP682AFZSAT
CDR34BP682AFZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP682AFZSAT
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V 1% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP682AFZSAT.pdf
Availability of CDR34BP682AFZSAT
QUANTITY
CDR34BP682AFZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP682AFZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP682AFZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP682AFZSAT
Related LinksCDR34BP6, CDR34BP682AFZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP682AFZSAT Details Description
Related parts for CDR34BP682AFZSAT
RES SMD 17.4 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC MIXER 3-4GHZ DWNCONV 36TQFN datasheet.pdf
TERM BLADE NON-GENDR 14-18AWG TI datasheet.pdf
FB-5R,ASY,090,SIG,REC,EN,3.55 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES 2.23K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 330 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf