Vishay/Vitramon CDR34BP752AFZRAT
CDR34BP752AFZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP752AFZRAT
Brief Description
CAP CER 7500PF 50V 1% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP752AFZRAT.pdf
Availability of CDR34BP752AFZRAT
QUANTITY
CDR34BP752AFZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP752AFZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP752AFZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7500pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP752AFZRAT
Related LinksCDR34BP7, CDR34BP752AFZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP752AFZRAT Details Description
Related parts for CDR34BP752AFZRAT
RES SMD 200 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6POS 7.5MM datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
RES 0.698 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ACCES REPLACEMENT 200W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 325MA SYNC 8WSON datasheet.pdf
MICRO 25C P 60" RBW JACKS NI datasheet.pdf