Vishay/Vitramon CDR34BP912AFZPAT
CDR34BP912AFZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP912AFZPAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 9100PF 50V 1% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP912AFZPAT.pdf
Availability of CDR34BP912AFZPAT
QUANTITY
CDR34BP912AFZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP912AFZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP912AFZPAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR34
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9100pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP912AFZPAT
Related LinksCDR34BP9, CDR34BP912AFZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP912AFZPAT Details Description
Related parts for CDR34BP912AFZPAT
IC ADC 12BIT 20-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 3.5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC TRPL 5VOUT 40W METRIC datasheet.pdf
IMPACT BP 4X16 GR/W SN datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
2.0 WTB HSG 4CKT datasheet.pdf
MULTI-PAIR 22COND 24AWG 100' datasheet.pdf
CONN PLUG BLOCK 104POS BLACK datasheet.pdf