Vishay/Vitramon CDR34BX104AMZMAT
CDR34BX104AMZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BX104AMZMAT
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V 20% BX 1812
Datasheet Download
CDR34BX104AMZMAT.pdf
Availability of CDR34BX104AMZMAT
QUANTITY
CDR34BX104AMZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BX104AMZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BX104AMZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BX104AMZMAT
Related LinksCDR34BX1, CDR34BX104AMZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BX104AMZMAT Details Description
Related parts for CDR34BX104AMZMAT
RES SMD 1.6K OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC MPU I186 16MHZ 100QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOUNT PAD datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 400V RADIAL datasheet.pdf
IC VIDEO DVR LPF MOBIE 6-HVSOF datasheet.pdf
CONN HDR 40POS DUAL SMD GOLD datasheet.pdf