Vishay/Vitramon CDR34BX124AKZMAT
CDR34BX124AKZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BX124AKZMAT
Brief Description
CAP CER 0.12UF 50V 10% BX 1812
Datasheet Download
CDR34BX124AKZMAT.pdf
Availability of CDR34BX124AKZMAT
QUANTITY
CDR34BX124AKZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BX124AKZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BX124AKZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.12µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BX124AKZMAT
Related LinksCDR34BX1, CDR34BX124AKZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BX124AKZMAT Details Description
Related parts for CDR34BX124AKZMAT
TRANS NPN 60V 2A SOT223 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.91A 120 MOHM datasheet.pdf
IC 3.3/2.5V DUAL MONITOR 8-SOIC datasheet.pdf
MICROCONTROLLR SSR BURST-FIRE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
1" CIRLCLE - 5/PK datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC DO-218AB datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 115VAC TERM datasheet.pdf