Vishay/Vitramon CDR34BX154AKZRAT
CDR34BX154AKZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BX154AKZRAT
Brief Description
CAP CER 0.15UF 50V 10% BX 1812
Datasheet Download
CDR34BX154AKZRAT.pdf
Availability of CDR34BX154AKZRAT
QUANTITY
CDR34BX154AKZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BX154AKZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BX154AKZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BX154AKZRAT
Related LinksCDR34BX1, CDR34BX154AKZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BX154AKZRAT Details Description
Related parts for CDR34BX154AKZRAT
DIODE ZENER 2.7V 200MW SOT323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SCHMITT INVERTER C2MOS SSOP8 datasheet.pdf
OSC XO 75.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
.250 W/W FEMALE HSG ASSY 6CKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.95V 500MW SOD80 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 20% 63VDC AXIAL datasheet.pdf